Kozi Ser Twarogowy z Cegłowa - Sery kozie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kozi Ser Twarogowy z Cegłowa

Sery
Technologia produkcji Koziego Sera Twarogowego z Cegłowa rozpoczyna się w momencie pozyskania ekologicznego mleka koziego, które następnie jest schładzane i zakwaszane naturalnymi bakteriami kwasu mlekowego, a całość podgrzewana do odpowiedniej temperatury. Uzyskany w ten sposób skrzep jest osładzany przez odpowiednią ilości mleka świeżego, a następnie przekładany do specjalnych chust serowarskich i odciskany w tradycyjnych starych prasach. Tak odciśnięty ser jest przekładany do opakowań spożywczych i pakowany próżniowo, przez co jego okres do spożycia przy przechowywaniu w warunkach chłodniczych wynosi nawet 28 dni.
Kozi Ser Twarogowy z Cegłowa charakteryzuje się lekką nutą kwasowości w smaku, śnieżnobiałą barwą i jednolitą wręcz jedwabistą rozpływającą się w ustach konsystencją o charakterystycznej delikatnej nucie dla tego typu serów. W trakcie dojrzewania zwiększa się znacznie jego kwasowość jak też i nuta zapachowa.
Kozi ser twarogowy z Cegłowa w pełni jest wytwarzany metodami tradycyjnymi, bez dodatku podpuszczki, konserwantów czy sztucznych barwników. 

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego